Vaja reševanja s sedežnice – Javornik

DSC_0024Pred pričetkom zimske sezone smo v soboto, 22. novembra, člani Gorske reševalne službe Ljubljana, Reševalne skupine Postojna, vadili reševanje s sedežnice na smučišču Javornik (Lome). Vajo smo izvedli skupaj z Gorsko reševalno službo Tolmin.

Na vaji je skupaj sodelovalo okrog trideset udeležencev, reševali smo po obeh linijah sedežnice in sicer najprej tako, da so člani reševali pripravnike, nato obratno.

Delo je potekalo tekoče, brez posebnih zapletov in težav.

Po analizi nas je upravitelj smučišča prijetno presenetil z odličnim kosilom.

V Reševalni skupini Postojna deluje pet članov Planinskega društva Križna gora, Martin Česnik in Zlatko Gerželj sta gorska reševalca, Jaka Rupnik in Helena Škrl pa pripravnika, z že opravljenim letnim delom izpita za gorska reševalca, februarja pa ju čaka še zimski del, Veronika Rupnik pa je pripravnica-zdravnica.

Zapisala: Helena Škrl

štiri − = 3