PRAZNOVANJE 110-LETNICE PD IDRIJA

hl110274Tudi člani našega društva(šestnajst nas je bilo), smo se udeležili slovesnosti ob 110-letnici delovanja Planinskega društva Idrija. Odzvali smo se prijaznemu vabilu Idrijčanov in že zjutraj smo zagrizli v strmine Hleviške planine. Kar strmo se sprva pot vzpne iz Idrije proti Hlevišam, a vreme nam je bilo po dolgem času zares naklonjeno, tako da nam ni bilo težko premagati teh nekaj sto višinskih metrov. Že od daleč je bilo izpred koče slišati praznične zvoke harmonike in takšno vzdušje je trajalo ves čas nedeljskega praznovanja. Ob 11-ih se je tudi uradno začela slovesnost, na kateri so sodelovali predvsem člani domačega društva in mladi pevci iz Godoviča, ki so s svojim petjem prijetno popestrili praznovanje. Slovesnosti se je udeležil tudi sam predsednik Planinske zveze Slovenije, gospod Bojan Rotovnik, ki je bil tudi slavnostni govornik, domačim planincem pa je izročil tudi Svečano listino Planinske zveze Slovenije, ki jo ob svojih visokih jubilejih prejmejo planinska društva. Praznično vzdušje se je nadaljevalo vse do poznih popoldanskih ur, manjkalo ni ne odlične hrane, dobre domače kapljice, prešerne slovenske pesmi, predvsem pa ne prave planinske razposajenosti. Veseli, da smo tudi mi prispevali nekaj k temu prazniku, smo se po drugi poti vrnili nazaj v Idrijo. Idrijskim planincem še enkrat čestitamo ob prazniku in jim želimo še veliko uspehov, pa tudi prijateljstva z našim društvom. Fotografije si lahko ogledate na spletni strani www.planinsko-drustvo-idrija.si v zavihku ”Fotoalbum 2h”.

devet − 1 =

april 2024