TRADICIONALNI NOČNI NOVOLETNI POHOD

Tudi letos smo prvo soboto v januarju organizirali tradicionalni novoletni pohod iz Podkraja na ”Strlice”. Ob 19-ih smo se zbrali pred Okrepčevalnico Likar v Podkraju, od koder smo po cesti krenili proti Hrušici, vse do odcepa za Strlice, kjer sta nas tako, kot že lansko leto, z dobrodošlico pričakala Zdenka in Miro Kobal. Po krajšem postanku ob pijači in sladkarijah, smo zagrizli v klanec, ki nas je še čakal do našega cilja. Noč je bila jasna in skoraj nismo potrebovali dodatne osvetlitve. Nekaj pohodnikov se nam je pridružilo še ob poti in tako nas je bilo na cilju nekaj čez štirideset. Kot vsako leto so nam člani družine Leskovec skuhali čaj in vino, tako da smo se lahko prijetno pogreli, Luka pa nam je še zaigral na svojo harmoniko. Seveda so nekateri poskrbeli še za manjši ognjemet, ki je bil menda viden celo iz vasi. Izmenjali smo še nekaj besed, se zahvalili ”Javrnčkovim” za topel sprejem ter počasi odšli po slovenski planinski poti nazaj proti Podkraju. Pohod ni pretirano dolg, saj je namenjen bolj ponovoletnemu druženju, zato bi si želeli, da se prihodnje leto srečamo še v večjem številu.

Planinski pozdrav in nasvidenje na naslednjem društvenem izletu!

Dušan

9 + = šestnajst