SREČANJE MLADIH PLANINCEV MDO POSOČJA

Naše planinsko društvo je bilo v soboto 06. oktobra 2012 gostitelj srečanja mladih planincev MDO Posočja. Iz petih društev smo se zbrali (Tolmin, Nova Gorica, Cerkno, Valentin Stanič, Križna gora) in bilo nas je preko 230. Kljub slabemu vremenu se je ob vodstvu naše vodnice Hermine ter ob pomoči Darkota , Mirkota in Petra, dolga kolona zjutraj vila iz Podkraja preko Strlic do Hrušice. V programu je bil pohod preko Strliškega vrha, vendar sta megla in dež preprečila izvedbo popolnega programa. Otroci so sicer pozabili na vremenske težave in se dobre volje sprehodili po začrtani poti. V Hrušici so jih čakali člani Gorske reševalne zveze, med njimi tudi dva člana našega društva Martin in Jaka, ki so predstavili svoje delovanje, potem pa so se udeleženci srečanja še spuščali po vrvi, ki so jo reševalci napeli v ta namen. Bilo je prav zabavno, pa čeprav vreme nikakor ni hotelo popustiti. A ker smo planinci trmasti ljudje, smo v zadovoljstvo vseh, naš program izpeljali do konca. Ob koncu so nam na Stari pošti skuhali čaj, pripravili pa smo tudi nekaj soka in piškotov, da so se otroci posladkali. Kmalu popoldne smo se zadovoljni razšli in si rekli ”nasvidenje na pomladanskem srečanju mladih planincev”.