KANALSKI VRH (589 m) IN AVŠKI KUK (671m)

IMG_1199Učenci planinskega krožka smo se v soboto, 30.5.2015, zbrali na spomladanskem srečanju mladinskih odsekov Posočja v Kanalu. Izpred osnovne šole smo se podali proti Kanalskemu vrhu. Po dveh urah hoje, smo prispeli do jezera. Pri koči smo pomalicali in se nato povzpeli še na razgledno točko, na Avški Kuk. Vrnili smo se nazaj k jezeru, kjer so nas člani planinskega društva Valentin Stanič Kanal pogostili s čajem, piškoti, češnjami in bonboni. Ko smo se okrepčali sta nam gorska reševalca z reševalnima psoma, gorske reševalne postaje Tolmin, prikazala njihovo delo, opremo pa tudi poslušnost psov ter iskanje pogrešanega. Tudi sami smo se skrili, vendar so nas izurjeni psi hitro našli. Markacist nam je veliko povedali o poti v gore in o markiranju planinskih poti. Sledila je še ustvarjalna igra, v kateri so morali planinci postaviti najlepšo kamnito piramido. Po razdelitvi nagrad in glinenih obeskov, smo se spustili v dolino, kjer nas je že čakal avtobus. Prijetno utrujeni smo se vračali proti domu.

Zahvaljujmo se PD Valentin Stanič Kanal za organizacijo in za lepo preživet sobotni dan.

Mojca in Roberta

štiri × 7 =