4. POHOD PLANINSKEGA KROŽKA NA JAVOROV VRH (1434 m)

IMG_6087V soboto, 24.5.2014, smo se planinci zbudili v sončno jutro. Že ob 7. uri smo s Cola krenili proti Gorenjski. Zapeljali smo se do Preddvora, kjer smo začeli z našim pohodom. Prvi postanek je bil pri spominski tabli Josipine Turnograjske, ki je bila prva slovenska pesnica, pisateljica in skladateljica. Tu nam je vodnik PZS ter član PD Preddvor, Borut Grašič, ki nas je spremljal na pohodu, povedal nekaj besed. Strma pot nas je vodila naprej čez Potoško goro proti Javorovem vrhu. Na cilju smo se fotografirali in se kmalu spustili nazaj proti planinski koči na Jakobu. Tam smo se okrepčali in ožigosali naše planinske knjižice. Sledil je še spust v dolino, kjer nas je čakal avtobus. Predsednik našega planinskega društva nas je vse pogostil s sladoledom, ki nam je v tem vročem dnevu še kako prijal. Prijetno utrujeni smo se vračali proti domu, kamor smo prispeli okoli 16. ure.

Vsi udeleženci pohoda si zaslužijo posebno pohvalo za pridnost in vzdržljivost, saj smo na pohodu premagali kar 900 višinskih metrov.

9 − pet =